- همسفرهای من توی این مسافرتی که رفتم شاهکار بودن. اگه می دونستم این طوری هستن ١۵٠ سال باهاشون نمی رفتم. مثلا تقریبا یک ساعت و نیم دنبال هتل ارزون می گشتن که بتونن به جای شبی ٧۵ دلار شبی ٧٠ دلار پیدا کنن. یا مثلا نوشابه و آبمیوه ی گرم می گرفتن و می خوردن که چند سنت ارزونتر باشه. آهنگهایی که گوش میدادن هم آخرش بود. به طوریکه من به بهانه ی دستشویی رفتن ماشین رو نگه می داشتم که یه ذره مغزم استراحت کنه. مثلا ۶ ساعت پشت سر هم آهنگ کلاسیک گوش میدادن. زیاد با آهنگ کلاسیک مشکلی ندارم کلا اما برای مدت زمان محدود اون هم وقتی که مودش باشه.

- یکیشون هم توی جاده ای که سرعت مجاز ۴٠ مایل بود، ١۵ مایل می رفت. وقتی پرسیدم چرا اینقدر یواش میره گفت می ترسه که گوزن بیاد وسط جاده و تصادف کنه. بهش گفتم بچسبونه به ماشین جلویی چون اگه گوزن هم بیاد تو جاده یا پرت بشه وسط جاده می خوره به ماشین جلویی. می گفت که نه احتمال داره گوزن بیفته بین من و ماشین جلویی. دیگه می خواستم سرمو بکوبم به دیوار. خلاصه مسیر یک ساعته رو تو ۴ ساعت رفتیم. یکی دیگه از شاهکاراشون هم این بود که یک شب که خواستیم توی کالیفرنیا بخوابیم رفتن و همه ی تابلوهای بالای تختهای اتاق هتل رو جمع کردن. وقتی دلیلشو پرسیدم گفتن ممکنه زلزله بیاد و تابلو بیفته رو سرمون. حالا تصور کنین من چجوری چند روز این موجودات رو تحمل کردم.

- البته از بدیهای سفر که بگذریم باید بگم که جاده ی بین سن فرانسیسکو و لس انجلس خداست. جاده از بغل اقیانوس می گذره و یک طرفمون کوه بود و طرف دیگه ی جاده اقیانوس. خلاصه صحنه هایی دیدیم که فقط تو فیلمها میشد دید. به همه توصیه میشه که حتما این مسیر رو برن اگر وقت کردن. البته خب دوربین نداشتیم و با لپتاپ یکی دو تا عکس گرفتیم.

- و یسئلونی عن الگی. باید بگم که خوشبختانه یا متاسفانه از برنامه عقب بودیم و به موقع نرسیدیم سن فرانسیسکو و سعادت نداشتیم که خونه ی اون گیه بخوابیم.

- یکی از چیزهای جالب توی Oregon این بود که بنزین زدن ممنوع بود و ١٠٠٠ دلار جریمه می کردن و مسوول پمپ بنزین حتما باید میومد و بنزین میزد. اول فکر کردیم که شوخی می کنن ولی ظاهرا همچین قانونی هست.

- یک wildlife safari هم توی Oregon رفتیم که باحال بود. با ماشین از توی یک محوطه ای رد میشدیم و خرس و شیر و پلنگ هم اونجا ول می گشتن. البته به دلیل گرما نصف حیوونا رفته بودن تو سایه و معلوم نبودن. که باز هم باید بگم دوربین نداشتیم.

 

/ 1 نظر / 11 بازدید
Tina

Daaaaaammmmmmmmmmmmn Where did u find these uncool friends of yours dammn; can't believe it ye tahghighi chizi bokon vaghti miri mosAferat ke bebeini cheghadr inkAran