با توجه به نزدیک شدن مسابقه های روبوکاپ یاد یک خاطره از مسابقه های سال ۲۰۰۲ ژاپن افتادم. تقریبا به هر کدوم از بچه هایی که تو اون هتل ما بودن بگین یک خاطره تعریف کن اولین چیزی که یادشون میاد احتمالا این عکسه:

Fukuoka107.jpg

یکی از پیشرفته ترین دستشوییهایی که تو عمرم دیدم و حتی تا حالا که ۵ سال از اون موقع میگذره مشابهش رو ندیدم. تقریبا همه کاری براتون انجام میده. مثلا یک دکمه برای این بود که جایی که میشینید رو سرد و گرم کنه. یک دکمه مشخص می کرد که زن هستین یا مرد و ... احتمالا کافی و این چیزا هم سرو می کرده ما نمی دونستیم. اون دکمه ی نارنجی رنگ بزرگ هم توقف اضطراری بود فکر کنم که اگه دستشویی اشتباهی یک کاری کرد و قصد آسیب رسوندن به اندام مبارکه رو داشت بتونین متوفقش کنین. در ضمن یکی از چیزهای نهفته ی این تکنولوژی این بود که تا روش نمی نشستین شروع به شستن نمی کرد و اون دو تا پایی که توی عکس پایین می بینید جهت شبیه سازی ماتحت می باشد که اون بیلبیلکش بیاد بیرون ما عکس بگیریم:

Fukuoka136.jpg

در ضمن نوع شستن (چرخشی، نقطه ای، زیگزاگ،...) و سرعت شستن رو هم می تونستین تنظیم کنین. قابل توجه که یک کلمه انگلیسی هم روی توالت نوشته نشده و همه ی دکمه ها و ترکیبات مختلفشون رو باید امتحان می کردیم تا بفهمیم چه کار می کنن.

/ 9 نظر / 9 بازدید
پر

هه هه هه :)) خيلی بامزه بود :))

پرگلک

اين من بودم ها! تا اومدم بزنم پرگلک به جای گ زدم اينتر و اينطوری شد!

pooya

این عکسها را آخر به من ندادین.

رضا

اون شامپو «داروگر» روی دستشویی هم جالبه ... ارزونترینش که من پیدا کردم 2040 دلاره، اینجا http://www.vidavici.com/scripts/prodView.asp?idproduct=%2013200

روزبه

اينی که پيدا کردی انگار پيشرفته تره. ريموت و هندز فری داره :)) البته هر چی فکر می کنم کاربردی برای کنترل از راه دورش پيدا نمی کنم :))

Payam

Roozbeh age gofti oon paaee ke naghshe K-beeeep-n ro bazi mikone male kie....

Mahdi

Kheili baahaal bood, yaadesh bekheir :D Man nemidoonestam shomaa az inaa ax ham gereftin :)) Vali doroste ke english nadaasht dokmehaash vali chand taa shekl rooshoon keshide boodan ;-)

ehsan

http://inventorspot.com/articles/toilets_fly_5554

Shahram

ّ I have a similar one at home. I bought it for $300 in Japan about 5 years ago and can't live without it since.