- یکی از بچه ها تازه اومده آتلانتا و با هم رفته بودیم ناهار. سوار اتوبوس دانشگاه که بودیم بهش گفتم که یک زن سیاهه اینجا راننده بود و همیشه صرفنظر از اینکه چند نفر سوار اتوبوس بودن باز هم آدمها رو سوار می کرد و آنچنان محکم پاشو می کوبید روی ترمز که همه با سر می رفتن توی شیشه و بهش گفتم چند وقتیه که رفته. خلاصه اینکه رفتیم ناهار و موقع برگشتن با یک خط دیگه برگشتیم که یهو دیدم همون زنه راننده ست، کلی ذوق کردم. رفتیم نشستیم و دوباره رانندهه تا می تونست مسافر سوار کرد و چند نفری بودن با کت و شلوار یا دامن و کفش پاشنه بلند و ... که مجبور شدن بایستن. این بار هم رانندهه نامردی نکرد و آنچنان ترمزی کرد که همه دو متر پرت شدن. این دوست جدید یه ذره خوش خنده ست و من هم که افسار خنده م دست بقیه ست، زدیم زیر خنده. یکی دو تا از دخترهایی که پرت شده بودن به شدت شاکی شدن و زیر لب فحش دادن. خلاصه اینکه تا رسیدیم به ایستگاه با نیشی باز سریع پیاده شدیم که دیگه کمتر فحش بخوریم.

- امروز رفته بودم که وسایلم رو پست کنم. ۵-۶ تا جعبه بود و هر بسته ای رو که اون یارو وزن می کرد و اندازه می گرفت قیمتشو بهم می گفت و من هم تو ذهنم جمع می زدم که یهو از اون چیزی که انتظار داشتم زیادتر نشه. کلا قیمتش کم شد و یارو با کلی خوشحالی از من پرسید که حدس می زنی چقدر شده باشه. من هم تا سنت آخرش عددشو بهش گفتم. اگر جلوی یارو رو نگرفته بودم، سر به بیابون گذاشته بود. این آمریکاییها یا به عبارت بهتر غیر ایرانیها خیلی باحالن، یک جمع ساده ی تک رقمی رو هم نمی تونن ذهنی انجام بدن.

- به تازگی متوجه شدم ما کامپیوتریها یه سری اصطلاحات و گونه ی خاص حرف زدن پیدا کردیم و ساختار فکریمون با غیر کامپیوتریها فرق داره. مثلا توی آتلانتا اکثر دوستام مکانیکی و هوافضایی بودن و یک دونه کامپیوتری ایرانی هم نمی شناختم (یعنی وجود نداشت که بشناسم) و برای انتقال بعضی از مفاهیم مشکل داشتم ولی همون چرت و پرتها رو به موجود جدیدی که بالا توصیفش کردم بگم، می فهمه یا مثلا با دوستهای کامپیوتری که چندین ساله ندیدمشون هم وقتی صحبت می کنم کلیه ی چرت و پرتهایی که در قالبهای دیگه میگم می فهمن.

/ 3 نظر / 38 بازدید

ye kam computeri harf bezan binim mifahmim yA na :)

Zara

To hanooz pat be LA nareside bi vafa shodi, :(((((((((((((

نقطه عطف

راست می گه یه کم کامپیوتری حرف بزن ببینیم ما مکانیکیا چی نمی فهمیم[نیشخند] شوخی کردم. تازه با وبلاگت آشنا شدم. در نوع خودش جالبه. باز هم میام[چشمک]