- دانشکده صنایع ما ۱۷ ساله که پشت سر هم رنکشون توی آمریکا اوله. این ترم یک درس از دانشکده صنایع audit می کنم. استاد عزیز یک پیرمرد شکم گنده ی اسراییلیه که توی کشورهای مختلف زندگی کرده. لهجه ی این استاد خداست. ۲۰ دقیقه ی اول کلاس کاملا هیچی نمی فهمیدم. یعنی واقعا تمام تلاشم رو می کردم اما فایده نداشت. تا اینکه بالاخره استاد چند خطی رو از روی اسلایدهاش خوند ولی باز هم هر چی تلاش کردم تناظر یک به یکی بین اون چیزی که تو اسلاید نوشته شده بود و اون چیزی که از دهن استاد بیرون میومد پیدا نمی کردم. خلاصه اینکه بعد از تلاشهای فراوان فهمیدم که خپن همون happenه و اقسکپ یعنی X، فیقسد یعنی fixed و مِیْپینق همون چیزیه که تو دانشکده کامپیوتر بهش mapping میگیم. ۷۰-۸۰ درصد کلاس هم چینی شوت بودن. از سوالهاشون معلوم بود که اوضاع کلاس چقدر خرابه. اگه ۴ تا استاد اینجوری دیگه داشته باشن که هیچ کس حرفاشونو نفهمه و دانشجوهاشون این باشن، احتمالا بقیه ی استادا برای حفظ کردن رنک یک مرارتهای زیادی کشیدن تو این چند سال. کلا درسهای این ترمم خیلی با حاله. یک درس دیگه هم داریم که با کره مشترکه و باید شبها بریم کلاس که صبح اونا بشه.

- این هم اولین پست فمینیستی این وبلاگ که فکر کنم حاصل پریدن با دوستان فمینیست بوده. تغییر فامیل زنها به فامیل شوهرهاشون بعد از ازدواج توی آمریکا درست نیست اصلا. مثلا یک بنده خدایی هست که توی یکی از دانشگاه های آمریکا استاده و تمام معروفیتش مربوط به زمانیه که phd student بوده و شوهر نداشته. الان که ازدواج کرده فامیلش عوض شده و دیگه هیچ کس نمیشناسدش و احساس می کنم خیلی از پیپرهاشو به همین دلیل ریجکت می کنن.

- توی هوم پیجم یک عکس از ایام شباب گذاشتم. استادم میگه چقدر پیر شدی. بعدا که رفتم عکسهای ۳-۴ سال پیش رو با عکسهای الان مقایسه کردم دیدم راست میگه و قیافه ام خیلی فرق کرده. البته کلا قیافه ی من از دبستان تا الان تقریبا ثابت بوده. مثلا بچه های مدرسه مون که بعدا منو میدیدن به راحتی میشناختن ولی من از روی قیافه شون هیچ ایده ای نداشتم که اونا کی هستن و مجبور بودم الکی تحویل بگیرم. بعدا که یه مقدار حرف میزدیم یادم میومد که کی بودن.

/ 4 نظر / 11 بازدید
jsam

تا حالا اسمتو تو گوگل ایمج سرچ کردی ببینی چیا بهت نشون میده؟ مال من این شکلیه: http://images.google.com/images?um=1&hl=en&safe=off&q=mayssam&btnG=Search+Images

روزبه

جيثم، به نظرم اسمتو عوض کن که وقتی اين بنده خدا رو سرچ می کنن قيافه ی ضايع تو نياد اون وسط.

jsam

خدا وکیلی من ضایع ترم یا اون پرچم عربستان؟! حالا گیرم منم اسممو عوض کردم پرچم مملکت عربو که نمیشه خوابوند؟ میشه؟!

Tina

da morede avaz kardane familyname man hma movAfegham; man ham avaz kardam o toosh moondam Ahe refighAye mojaradi m mano bA esme jadid nemishnAsan o hamkelAsiyA ham mano bA ye Tina Rezvani ke too Emory dars mikhoone eshtebah migiran ine ke hamishe ye lashkar family name donbale khodam mikesham